All for Joomla All for Webmasters

Pondělí - Pátek - 8:00 - 21:00, Sobota - Neděle - dle objednání

Podceňovaný lymfatický systém

Proč narůstají problémy s otoky končetin, zavodněním těla a obezitou? Lymfa je naše „čistička odpadu“. Co se děje, když se zanese? Proč narůstají problémy s otoky končetin, zavodněním těla a obezitou?

Lymfa je naše „čistička odpadu“. Tato tekutina kolující v lymfatickém systému funguje podobně jako krevní oběh. Dokonce se mu podobá, jen má více svých vlastních cév a hlavně svá centra lymfatických uzlin. Ty fungují jako filtry po celém těle, přes které tělo čistí veškerý odpad, chemické látky ze stravy, léků, přebytky hormonů, tukové buňky, soli, bakterií a veškerých toxinů, které do něj nepatří. Kdybychom lymfatický systém neměli, v našem těle by se shromažďoval veškerý odpad (jako taková „skládka“) a naše těla by se doslova otrávila vlastním ODPADEM.

Zanesená lymfa se může projevovat únavou a bolestivostí nohou, křečemi, a taky napětím v lýtkách, otoky celého těla, nateklým obličejem, otoky horních i dolních končetin, otoky v břiše často přisuzovaným otylosti, celulitidou, ale i nadýmáním, alergiemi a obezitou. Lymfatické otoky vznikají nahromaděním přebytečné tekutiny ve tkáních vázající na sebe veškeré škodliviny. Tím dochází k pomalejšímu odtoku mízní tekutiny, tedy lymfy a v dané oblasti vzniká otok. Tyto otoky se pak můžou napadnout jakoukoliv část těla.

Otoky mohou vzniknout u kohokoliv, a to jak u žen, tak u mužů. Rizikovými faktory jsou jakékoliv operace včetně gynekologických, chirurgické liposukce a dokonce nejrůznější úrazy. Lymfatickému systému neprospívá nadměrný přísun léků, hormonů v tabletách či injekcích, antikoncepce, a také zahleňující strava (mléčné výrobky, nadmíra lepku v obilninách i kávy s mlékem).  Tyto zdánlivě „nevinné“ úkony mohou být spouštěčem otoků a zavodnění kdekoliv a na jakékoliv části těla.

Proto nepodceňujme sebemenší náznak zavodnění a malých otoků.  Už to, že nám nepatrně natékají nohy „jen v létě“, není létem, ale prvním nenápadným náznakem narušení lymfatického systému, který bereme jako upozornění nepodcenit lymfu a podchytit tento problém ihned v začátku. Neřešení sebemenšího zavodnění může mít katastrofální následky a budoucí náročnou léčbu!!! Zanedbání může mít katastrofální následky ve formě „SLONÍCH NOHOU“ a ucpaného těla vodou, protože je lymfatický systém narušen a odpadní voda z těla , cestou neodtéká ven. 

Pokud máte ucpanou lymfu, lymfatický, čili mízní systém v těle s nadbytečnou vodou, musíte řešit příčinu – tedy vyčistit ji přes otevření lymfatických uzlin. Lymfu rozproudíme, tím ji nutíme k pohybu. Tím, že ji uvolníme, nastartujeme utlumené uzliny a lymfatické řečiště vyprázdní odpadní vodu. Je to jako kdybychom zmáčkli tlačítko „START a ZRYCHLIT“. Lymfa se tím sama v těle začne rychleji přirozeně rozpohybovat a odtékat ze zateklých míst na těle (otoky). To samozřejmě nemůžeme dělat sami, vždy je potřeba, aby to prováděl odborník.

Zatuhlou lymfu umíme rozproudit komplexním fázovým lymfatickým programem, který řeší zprůchodnění lymfatického systému, která odvádí nadbytečnou vodu z těla ven.

Reklama nás mylně klame, že lymfodrenáže a lymfa jsou „JEN“ kosmetickým problémem, ale to je velký omyl. Další velký paradox, který nám odborníci tlučou do paměti je, že když jste obézní nebo oteklí, měli byste cvičit. Kdo ale správně chápe, jak opravdu lymfa a lymfatický systém funguje, ví, že je to přesně naopak. Lymfa, která je zanesená a ucpaná v tkáních se cvičením jen utumuje a zatvrzuje spolu ve svalech. Cvičení docílí pouze toho, že prokrvíme a prohřejeme svaly, nikoliv však lymfu a ani celulitidu.

Lymfa je o jemnosti, čím tvrdší, silnější a náročnější sport, tím hůře pro naši lymfu. Hýčkejte svou lymfu v jemnosti a lásce, neznásilňujte ji tvrdými sporty. Mnoho žen, kterým v rámci léčby zakážeme úplně sport, hlásí po několika týdnech nic nedělání a žádného sportu, teprve úbytky na váze, splasklost těla a úlevu. Know-how Lázní Jupiter je založena na komplexnosti a propojením jednotlivých procedur navazujících na sebe ve správném pořadí a ty posléze si najdou ohnisko nemoci v těle a začíná tělesný problém, čili nemoc okamžitě řešit. Co vám otoky a zavodněné tělo vzkazuje? Co děláte ve svém životě špatně? Co držíte v sobě? Rozklíčování mentální příčiny otoků je největší a hlavní lék, který je potřeba najít a vyřešit. Léčit tělo a duši zároveň. Řešit příčinu, ne až následek.

Problémy s lymfou vnímáme jako vzkaz ze shora pro dnešní ženy: „Zvolněte tempo, zpomalte, myslete více na sebe. Naučte se odpočívat, radovat se života, aktivujte lymfu“. Vraťte se k ženské k jemné energii a nebuďte uštvanou zvěří v mužské roli.

Lymfatickým komplexem předejdete lékům a operacím a tělo vrátí kondici a kvalitu života.

Nepodceňujte svůj lymfatický systém.  

Jak rozumět vlastnímu tělu a duši

Cokoliv vás v životě trápí – ať jsou to vztahy, zdravotní problémy nebo finanční či pracovní těžkosti – první co zaznamenáte je zavrávorání. Vnímáte vytržení z běžného režimu, oslabení. Chybí vám pevný bod (materiální, finanční, vztahový, generační apod.), kterého byste se mohli chytit. Tento pevný bod nenajdete nikde mimo, zbytečně se rozhlížíte. Marné jsou snahy dostat se do klidu přes léky, alkohol, cigarety nebo nejrůznější terapeutické postupy. Nesmíte se poddat pasívní roli a čekat, co s vámi udělají lékaři nebo léčitelé.

Každý dostává přesně takové tělo, aby mohl zvládnout svůj život. Je zbytečné zkoumat, jaká je ideální váha novorozence, kolik má dítě v roce nebo před vstupem do školy. Stejně nepodstatné je i to, kolik vážíte nebo měříte. Všechno co vás vytrhává z klidu, jsou jenom čísla z tabulek. Občas nás napadá, kolik týmů a vědeckých kapacit zkoumá a řeší to, co je prakticky neřešitelné. Není možné vycházet jenom z definic. Každý člověk je úplně jiný, každému vyhovuje něco jiného. Nemůžete se, jako jedinečná osoba, s ostatními porovnávat. Fyzická hmotnost každého člověka souvisí se životní fází, ve které se nachází. Během partnerské krize v životě se mohou kila najednou nabalit, nebo naopak například stres v zaměstnání může způsobit hubnutí.

Mnoho lidí se snaží zhubnout. Vidí čísla na váze a představují si pro sebe obrovskou hrozbu. Jsou odhodláni trápit se dietami, mění jídelníček, začínají cvičit speciální cviky, pořizují si domů nejrůznější stroje k úpravě postavy, anebo dostávají instrukce od školených trenérů ve fitcentru. Přesto tyto snahy nějakou dobu trvají tvary postavy bez změny, prakticky se nic neděje, aneb je výsledek pouze minimální. Nefunguje to, není zde plán. Člověk se snaží všemi možnými prostředky s tělem jednat, jako by to byla cizí věc o němž nemůže sám rozhodnou, jaký má mít tvar nebo hmotnost. Často se ale přitom ztotožňujeme s informací jiných lidí, kteří údajně vědí, co máte se svým tělem dělat. Jsou to nejrůznější výživový poradci, kteří dokáží údajně na míru přesně pro vás sestavit jídelníček, trenéři ve sportovních klubech, kteří ochotně a rádi nastaví speciálně pro vaše tělo jasný program, lékárníci, kteří nám doporučí speciální doplňky potravy. Každý z nich ale pouze opakuje jisté postupy, které s vaším tělem nemají vůbec nic nebo jen opravdu málo společného.

Vaše tělo je živé, vnímá, jak o něm mluvíte, ví přesně, co si myslíte, reaguje na to, co s ním děláte nebo neděláte. Buňky v těle dokážou dopředu načíst informace o vašich plánovaných programech, o dietě, stresu nebo jiných procesech a okamžitě spouštějí jednoznačné obranné reakce. Dávají tak najevo svůj nesouhlas, a někdy hodně drasticky, abyste to pochopili.

Lázně Jupiter dlouholetými zkušeností s několika tisící spokojených klientů má osvědčený „LÁZEŇSKÝ RECEPT“ jak bojovat s nateklým tělem. Umíme se postavit přímo čelem otokům, snižujeme objem tuku v těle a zvyšujeme svalovou hmotu.

Postup balíčku LYMFODETOX

1. fáze: Napaření - předehřátí tkání před masáží. Cílem parní lázně je prohřátí celého těla před lymfatickou masáži. Díky napaření dochází k intenzivnímu uvolnění škodlivých látek z těla. V napařovací parní lázni se teplota přizpůsobuje zdravotnímu stavu klienta, nebo dle přání.

2 fáze: Lymfatická ruční drenážní masáž - uvolnění lymfatických uzlin. Jemná masážní technika, jejímž cílem je zlepšení kvality lymfatického oběhu a urychlení odtoku lymfy z podkoží zpět do krevního oběhu.

3 fáze: Lymfatická podtlaková terapie - mechanické rozmělnění tuků. Cílem lymfatické přístrojové drenážní terapie je pomocí aplikátorů a jejich podtlaku mechanicky rozmělnit tukové lipomy a viscerální tuk kolem životná důležitých orgánů, kdy dochází k lepšímu prokrvení a zprůchodnění lymfatického systému, což způsobuje ozdravení celého těla.

4 fáze: Termoaktivní zábal - který je součástí lymfodrenáže štěpí tuky v cévách a likviduje celulitidu. Ozónová lázeň na ruce i nohy zabraňuje vzniku dny, artróze, revmatické artritidy, snižuje otoky a omlazuje končetiny. Rašelinový nosič tepla slouží na uvolnění bolestivých zad a intenzivnější vyloučení škodlivin z těla. Vrcholem programu je lázeňská kosmetické ošetření ionizérem a exkluzivní pleťovou maskou dle typu pleti a věku.

5 fáze: Lymfodrenáž (12 komor) - odvodnění přes ledviny. Přístrojová kompresní lymfodrenáž intenzivně vytlačí veškeré přebytečné škodliviny, bakterie, soli, choroboplodné zárodky a zadrženou vodu přes ledviny přirozenou cestou těla ven.

6 fáze: Splendid Eau - detoxikační lázeň - odvodnění přes chodidla! Detoxikační lázeň je opravdový lapač škodlivin! Elektrolytická detoxikační lázeň nohou Vám pomůže se zbavit těžkých kovů, kyselosti těla, toxinů, a nikotinu. Odstranění toxinů skrz chodidla dochází k detoxikaci lidského těla. Jedná se o velice účinný způsob, jak se zbavit toxinů nezávisle na tom, kde se v těle nacházejí. Proces iontového čistění vytváří proud nabitých kladných a záporných iontů, které k sobě přitahují a zachycují částice těžkých kovů obsažené v toxických látkách, které kolují v krevním řečišti a lymfatickém systému. Ty jsou pak z Vašeho těla vyloučeny skrze pokožku chodidel do detoxikační lázně. Toto se projeví různým zbarvením vody.

Lázeňský zpravodaj

Kdo jsme?

Máme přes 15 let zkušeností v oblasti péče o člověka. Náš lázeňský dům se nachází nedaleko metra Budějovická
ve Praze 4. 

Přes 100 druhů procedur a několik desítek lázeňských balíčků, včetně ubytování v apartmánu a rekreace v chatě u přehrady Slapy.

Pro zaměstnance a top management máme pestré benefitní balíčky

Služby Lázní Jupiter a.s.

Nabízíme odtučňovací a relaxačně lázeňské procedury, lymfo-drenážní, lymfatické, baňkové i vakuové masáže. V nabídce máme parní lázně a bahenní koupele, kúry na bolavá záda, formování postavy, odstranění celulitidy. Nastartování lymfatického systému je stěžejní a jedinečný program nejenom pro starší generaci. Kapacita lázní je 10-15 klientů současně.

Kde nás najdete?

LÁZNĚ JUPITER a.s.
Hornokrčská 31
140 00 Praha 4 - Krč
Tel.: (+420) 244 463 205
Mob.: (+420) 605 075 726
Email: info@laznejupiter.cz

Otevírací doba:
Po-Pá - 8:00-21:00
So-Ne - dle objednání